Youtube ile İngilizce Öğrenin

Youtube ile İngilizce Öğrenin

Artık Youtube hayatımızın vazgeçilmez bir parçası, bu konuda tartışmak gereksiz. Ancak bu durumu dil öğrenmek için bir avantaja çevirmek mümkün mü?

               O kadar reklamın ve dikkat dağıtan farklı içeriklerin arasında ders çalışmak tabi ki kolay değil ve zorlayıcı olabilir. Ancak bu durumun farklı sebepleri var. Sizin de bildiğiniz gibi her içerik üretici bu çalışmaları bir gelir elde etmek için yapar. Bu da doğrudan izleyicinin bir ödeme yapmadığı durumlarda ancak reklamlar yoluyla olabilir. Yani reklamalar, aslında sizin de beğenerek takip ettiğiniz içerik üreticilerin, bu kaliteli çlışmaları devam ettirebilmelerini sağlar.

               Siz, kaliteli İngilizce dersleri reklamsız ve ücretsiz takip etmek istiyorsanız, böyle bir ilişkinin uzun süreli olmasının imkansız olduğunu bilmenizi isterim. Bu nedenle reklamlı içeriklere çok olumsuz bakmayın.

               İhtiyacınız olan İngilizce Youtube kanalını nasıl bulabilirsiniz? Bu biraz zaman isteyen bir süreç olabilir. Çünkü, her zaman, arama sonularında ilk sırada çıkan bir kanal, en kaliteli e güvenilir içerikleri üretemiyor olabilir. Bu durumu aşmak için farklı yöntemler kullanabilirsiniz, bunlar şöyle olabilir;

  • Arkadaşlarınıza sorabilirsiniz, en güzel değerlendirme, bir kanalı uzun süredi takip eden izleyicinin değerlendirmesi olabilir. Sizin için video derslerin kapsamlı bir değerlendirmesini yapabilir.
  • İngilizce kaliteli içerikler paylaşan diğer sosyal medya hesaplarında, youtube kanalı olup olmadığına bakın, varsa benzer kalitede içerik paylaşıyorsa kanalı takip edebilirsiniz.
  • Takipçi veya abone sayısına aldanmayın. Kanal henüz yeni açılmış olabilir. Eğer vaktiniz varsa, Youtube üzerinde size önerilen içeriklerden yola çıkarak, videolara kendiniz göz atın. Dersleri inceleyin, özellikle derslerle birlikte PDF dökümanlar veya eğitimi destekleyici diğer paylaşımlar yapan, kısacası İngilizce öğrenim sürecini, video izlemenin ötesine taşıyan bir kanal bulmaya çalışın.

Aradığınız kanalı veya kanalları bulduktan sonra ne yapmalısınız?

  • Öncelikle dersleri ciddiye almalısınız. Örneğin izlediğiniz ders videosunda önemli noktaları ve hatırlatmaları not alabileceğiniz bir defteriniz olmalı. Notlarınıza ihityacınız olduğunda kolayca bulabilmeniz için konu başlıkları kullanmanız harika olacaktır.
  • Bunlara ek olarak, takip ettiğiniz kanal her video ders sonunda öğrendiklerinizi değerlendirebileceğiniz bir test sunuyorsa, bu gelişiminizi takip edebilmeniz açısından çok etkili olacaktır. (Bu test veya sınav kayıt altında olup sonradan ulaşabileceğiniz bir ortamda bulunursa çok etkili olabilir)

Bu arada, eğer İngilizce öğrenmek için, güzel tasarlanmış ve gerçekten öğretim amaçlı içerikler üretilen bir İngilizce youtube kanalı arıyorsanız, benim kanalıma da abone olabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey youtube.com/c/englishbin adresin giderek subscribe/abone ol butonuna tıklamak. Umarım faydalı bir yazı olmuştur, paylaşmamı ve yazmamı istediğiniz konular varsa bunları iletişim menüsündeki kanalları kullanarak bana ulaştırabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın