YDS ve Benzeri Sınavlara Ön Hazırlık Ders Paketi (Zamanlar / TENSES in English)

Daha sağlıklı bir YDS sınavı hazırlık süreci geçirmek için, öncelikle ne yapmanız gerektiğini biliyor musunuz? Bu sorunun cevabını vererek başlayayım, ön hazırlık!

Neden Ön Hazırlık?

Çünkü, bu sınavlara girmek isteyen ancak henüz doğrudan bu sınavlara hazırlanmaya yetecek kadar birikime sahip olmayanların sayısı oldukça fazla, eğer siz de bu kişilerin arasındaysanız, bu yazı tam da sizin için hazırlanmış diyebiliriz.

Ön hazırlığa ihtiyacım olup olmadığını bilmiyorum. Ne yapabilirim?

İngilizce seviyenizi ölçmek için, kendinize bir STS (seviye tespit sınavı) uygulamalısınız. Bu sınavı kolayca uygulayabilmeniz icin blog sayfama ekledim. Sınava buradan ulaşabilirsiniz. Sınav yaklaşık 100 sorudan oluşmaktadır, lütfen bunu dikkate alarak, vaktinizi ayarladıktan sonra müsait iseniz uygulayın.

YDS/YökDil/YKS Dil/Bankacılık Sınavları Ön Hazırlık Nedir?

Bu tür sınavlara hazırlanmaya başlamadan önce, seviyenizin en az B1 ya da mümkünse B2 olması gerekir. Ancak, bu şekilde sınav hazırlığı sürecinde daha anlamlı ve sağlam bir ilerleme kaydedebilirsiniz. Ama, seviyeniz daha düşük ise, en azından hızlandırılmış (hızlandırılmış olMaMası tavsiyemdir) bir ön hazırlık yapmanız çok etkili olacaktır.

Ön hazırlık süreci, sizin eksik yanlarınızı tamamlayarak, YDS ve benzeri diğer sınav bilgilerini almaya hazır hale getirir. Basit bir örnek vermek gerekirse, İngilizcede zamanların nerede ne amaçla kullanılacağını henüz bilmiyorsanız, YDS tense sorularının nasıl çözüleceğinin ipuçları ve stratejiler yoluyla size anlatılması, sizin kafanızı daha da karıştıracaktır. İşte bu nedenle, öncelikle İngilizce tüm gramer yapılarının temel özelliklerini kavramanız, sizin daha sağlıklı bir sınav hazırlığı geçirmenize fayda sağlayacaktır.

Bu derste neler var?

Bu ders, sadece İngilizce zamanlar konusunu içermektedir, tam olarak 21 video dersten oluşmaktadır ve videoların ortalama süresi 6-12 dk. arasındadır.

Sadece zamanlar konusu mu olacak?

Hayır. Ön hazırlık paketini tamamladıkça, sizinle paylaşmaya devam edeceğim. En kısa sürede toplamda yaklaşık 110 video ders blog sayfamda erişime açılacaktır.

Videoları izlerken nasıl bir yol izlemeliyim?

Video dersleri aktif bir şekilde dinlemenizi tavsiye ediyorum. Yani, bir TV program izliyormuş gibi izlemeyin lütfen. Kaleminiz, silginiz ve ders notlarını yazacağınız bir defteriniz bulunsun. Derslerin PDF formatında belgelendirilmiş biçimlerini de sizinle paylaştım, isterseniz, videoları izlemeye başlamadan once, bu dökümanları çıktı alarak, o notlar üzerinden ders notlarınızı takip edebilir ve önemli olduğunu düşündüğünüz yerlerin altını içerek, vurgulayarak ders çalışabilirsiniz. Ancak, lütfen, sadece düz video şeklinde izlemeyin.

Başka bir yöntem tavsiye eder misiniz?

Diğer bir yöntem de, videoları herhangi bir yere giderken, ses dosyası dinlermiş gibi dinlemeniz olabilir. Ancak, bu asıl çalışmanız olamaz. Yani daha önceden çalıştığınız konuları tekrar amaçlı, müzik dinlermiş gibi, arabanızda, tramvayda, otobüste vs. dinlneyerek tekrar yapabilir, veya çalışmadığınız bir derse önceden hazırlanabilirsiniz.

Şimdi ne yapmalıyım?

Videoları YouTube kanalımda oynatma listesi olarak paylaştım, ayrıca, öncesinde ders notlarını da (mega.nz) kendi hesabımdan paylaştım, indirebilirsiniz, tamamen temizdir, bilgisayarınıza zarar verecek bir siteye yönlendirildiğinizi düşünmeyin (ancak bu tür bir durumla karşılaşırsanız, lütfen bunu paylaşın.)

Kolay gelsin.

Ders Notları: YDS Ön Hazırlık Zamanlar

Ders Videoları: YouTube Kanal / Oynatma Listesi

Gökhan T.

Englishbin.com Yazar

İngilizce Öğretmeni

 

 

Author: admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *