(İngilizce Zamanlar) – English Tenses (Intermediate)

İngilizce öğenme sürecinde amacınız ne olursa olsun, sizin de tahmin edeceğiniz gibi, en önce halledilmesi gereken konular “zamanlar” konusudur. Amacınızın ne olduğu önemli değil, YDS, YÖKdil veya benzeri sınavlara hazırlanmanın yanı sıra, okulunuz veya işiniz için gerekli bir çalışma içerisinde olabilirsiniz. Ancak, yine de bu gerçek değişmez.

Bu nedenle, blog sayfamda ilk çalışmalarımdan biri olarak, orta düzey İngilizce Zamanlar video ders paketini hazırladım ve sizlerle paylaşıyorum.

Ders Notları: YDS Ön Hazırlık Zamanlar

Ders Videoları: YouTube Kanal / Oynatma Listesi

Bu video ders paketini çalışmaya ihtiyacım olup olmadığını bilmiyorum? Nasıl öğrenebilirim?

İngilizce seviyenizi ölçmek için, kendinize bir STS (seviye tespit sınavı) uygulamalısınız. Bu sınavı kolayca uygulayabilmeniz için bu yazının en sonunda pdf formatında indirebilmeniz için bağlantı ekledim. Sınav 116 sorudan oluşmaktadır, lütfen bunu dikkate alarak, vaktinizi ayarladıktan sonra müsait iseniz uygulayın.

Bu seviye tespit sınavını uyguladığımda ne olacak?

Sizinle paylaştığım bu STS’nı uyguladığınızda, öncelikle İngilizce seviyenizi öğrenebileceksiniz ve buna bağlı olarak bu ders paketine ihtiyacınız olup olmadığı da ortaya çıkacak. Örneğin, seviyeniz elementary ise, henüz başlangıç aşamasındasınız ve öncelikle başlangıç aşamasını bitirmeniz ve ondan sonra bu ders paketine başlamanız gerekmektedir. (Not: Kısa bir süre sonra, başlangıç seviyesi ders notları ve videoları paylaşıyor olacağım.)

Seviyeniz sınav sonucunda preintermediate – intermediate seviyelerinden birisi çıktı ise, bu durumda bu ders paketine başlayabilirsiniz. Çünkü siz de orta düzey oluyorsunuz ve bu durumda orta düzey dersleri başarı ile tamamlayıp artık bir üst düzeye hazır hale gelirsiniz.

Ancak, seviyeniz preintermedite veya intermediate seviyelerinden daha yukarıda çıkarsa, bu ders paketine ihtiyacınız yok anlamına gelir. Çünkü seviyeniz upper-intermediate (C1) veya advanced (C2) aşamasındadır ve sizin daha üst düzey ders paketlerine ihtiyacınız vardır.

Bu derste neler var?

Bu ders, sadece İngilizce zamanlar konusunu içermektedir, tam olarak 21 video dersten oluşmaktadır ve videoların ortalama süresi 6-12 dk. arasındadır.

Sadece zamanlar konusu mu olacak?

Hayır. diğer ders paketlerini tamamladıkça, sizinle paylaşmaya devam edeceğim. En kısa sürede toplamda yaklaşık 110 video ders blog sayfamda erişime açılacaktır.

Videoları izlerken nasıl bir yol izlemeliyim?

Video dersleri aktif bir şekilde dinlemenizi tavsiye ediyorum. Yani, bir TV program izliyormuş gibi izlemeyin lütfen. Kaleminiz, silginiz ve ders notlarını yazacağınız bir defteriniz bulunsun. Derslerin PDF formatında belgelendirilmiş biçimlerini de sizinle paylaştım, isterseniz, videoları izlemeye başlamadan once, bu dökümanları çıktı alarak, o notlar üzerinden ders notlarınızı takip edebilir ve önemli olduğunu düşündüğünüz yerlerin altını içerek, vurgulayarak ders çalışabilirsiniz. Ancak, lütfen, sadece düz video şeklinde izlemeyin.

Başka bir yöntem tavsiye eder misiniz?

Diğer bir yöntem de, videoları herhangi bir yere giderken, ses dosyası dinlermiş gibi dinlemeniz olabilir. Ancak, bu asıl çalışmanız olamaz. Yani daha önceden çalıştığınız konuları tekrar amaçlı, müzik dinlermiş gibi, arabanızda, tramvayda, otobüste vs. dinleyerek tekrar yapabilir, veya çalışmadığınız bir derse önceden hazırlanabilirsiniz.

Şimdi ne yapmalıyım?

Videoları YouTube kanalımda oynatma listesi olarak paylaştım, ayrıca, öncesinde ders notlarını da (mega.nz) kendi hesabımdan paylaştım, indirebilirsiniz, tamamen temizdir, bilgisayarınıza zarar verecek bir siteye yönlendirildiğimizi düşünmeyin (ancak bu tür bir durumla karşılaşırsanız, lütfen bunu paylaşın.)

Kolay gelsin.

Seviye Tespit Sınavı: Cambridge Seviye Tespit Sınavı

Seviye Tespit Sınavı Cevap Anahtarı: TXT Dosyası (Sorularla birlikte)

Gökhan T.

Englishbin.com Yazar

İngilizce Öğretmeni

 

 

You May Also Like

About the Author: admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *