Herkese Merhaba!

Working a lot

Merhaba arkadaslar,

7 yıldır İngilizce öğretmenliği yapıyorum, bu süreçte daha çok, sınav hazırlığı, genel ingilizce öğretimi, ders etkinlik ve öğretim materyalleri tasarımı ve üretimi, çevirmenlik, moodle ve diğer sistemler yoluyla uzaktan ingilizce öğretimi gibi konulara odaklandım. Son zamanlarda özellikle, uzaktan öğretim yoluyla, ingilizce sınavlarına hazırlanan öğrencilere faydalı olabilecek online materyal tasarımı, üretimi ve sunumu üzerinde daha çok çalışıyorum.

Paylaşımlarımı Neden Takip Etmelisiniz?

Eğer, ingilizce öğrenmek istiyor veya bir ingilizce sınavına hazırlanıyorsanız, mutlaka sizin ihtiyacınız olabilecek materyalleri paylaşıyor veya paylaşmış olacağımdan emin olabilirsiniz. Buna ek olarak, ingilizce öğretmeni olan meslektaşlarımı da bekliyorum, çünkü, derslerinizde kullanabileceğiniz veya öğrencilerinizle paylaşabileceğiniz daha önceden hazırlanmış ingilizce öğretim materyalleri bazen büyük bir probleme çare olabiliyor, bunu kendim de daha önceden çoğu kez yaşadım ve hala daha bu tür durumlarla karşılaştığım oluyor.

Okuyucularım için neler paylaşıyor olacağım?

Okuyucularımın çoğunu bir İngilizce sınavına hazırlanan öğrenciler olacağını düşünüyorum. Sınav derken genelde bilindiği gibi YDS, YKS, YökDil, Bankacılık Sınavları, TOEFL, IELTS gibi sınavları kastettiğimi bilmenizi isterim. Size bu hazırlık sürecinde yardımcı olabilecek paylaşımlarım;

  • Video Dersler ve derslerin çıktı alınabilir pdf dökümanları (gramer, kelime bilgisi, okuma parçaları)
  • PDF formatında çıktı alınabilir sınav hazırlığı kitapları
  • Uzaktan eğitim sistemi üyeliği (YDS, YökDil, YKS, TOEFL, IELTS)
  • Mesleki İngilizce video dersleri, pdf çıktı alınabilir dökümanları (Hukuk İngilizcesi, Mühendislik İngilizcesi, İş İngilizcesi ve fazlası)
  • İngilizce öğretimi ve öğrenimi konusunda çalışmalar, tavsiyeler, yöntemler, dökümanlar ve daha fazlası
  • Teknoloji temelinde yabancı dil öğretimi ve öğrenimi
  • Dünyadan yabancı dil öğretimi ve öğrenimi haberleri ve gelişmeleri

Kimin için yazıyor olacağım?

Yukarıda da söylediğim gibi, öncelikle İngilizce sınavına hazırlananların yanı sıra, mesleki ingilizce ve genel ingilizce konusunda kendisini geliştirmek isteyenler ve ingilizce öğretmenleri için paylaşımları yapıyor olacağım. Eğer, bir ingilizce sınavına hazırlanmak istiyor ve imkanlarınız kısıtlıysa, sınav ingilizcesi temelinde yaptığım paylaşımları takip edebilirsiniz. Aynı şekilde, mesleki ingilizce ve genel ingilizce konusunda çalışma yapmak istiyorsanız ve imkanlarınız kısıtlıysa, size de çok yardımcı olabilecek paylaşımlar bulabileceksiniz. Son olarak da öğretmen arkadaşlar, toplu olarak çıktı alabileceğiniz ve çoğaltabileceğiniz bazı paylaşımların da kesinlikle derslerinize hazırlık sürecinde sizi büyük bir zahmetten kurtaracağını düşünüyorum.

Hatta, tüm bunlara ek olarak, bu bahsettiğim profil içerisinde bulunan herkese şunu da söylemek isterim; eğer, ihtiyacınız olan ancak henüz paylaşılmamış bir tür kaynak varsa, lütfen bunu benimle paylaşın, eğer vaktim ve şartlarım uygun olursa, sadece size yardımcı olabilmek için bir çalışma içerisine de girebilirim.

Sizden ne bekliyorum?

Paylaşımlarımın ve diğer çalışmalarımın size nasıl bir katkısı olduğunu yorumlar yoluyla, e-mail yoluyla veya telefon yoluyla benimle paylaşmanızı bekliyorum. Ya da, eğer benimle aynı fikirde olmadığınızı düşündüğün bir durumda da aynı yöntemlerle bunu da belirtmenizi bekliyorum. Fikir ayrılıklarına ve eleştirilere açığım (troll hesaplar dışında samimi olduğunu düşündüklerim için tabi ki:) Bunların yanı sıra, çalışmalarım içerisinde olmasının daha iyi olacağını düşündüğünüz tavsiyeleriniz, şikayetleriz ve taleplerinizi de aynı yöntemlerle benimle paylaşmanızı bekliyorum.

Tüm bunlara ek olarak, blog sayfamda, öğretmen arkadaşlarımdan kendi yazısını yayımlamamı isteyenler varsa, misafir yazarlara da açık olduğumu belirtmek isterim. Öğrenci arkadaşlardan da ingilizce çalışma süreçleri ile ilgili paylaşmak istedikleri tecrübelerini veya daha fazlasını paylaşabilecekleri durumlarda, yazar olarak katkıda bulunmalarını beklerim.

Önümüzdeki 3-6 ay içerisinde blog neler içeriyor olacak?

Tabi bunların hepsi gerçekleşmeyi bekleyen planlar, ancak bunlardan sizleri de haberdar etmem gerektiğini düşünüyorum. Önümüzdeki 3 – 6 ay içerisinde, blog sayfamda;

  • YDS, YKS, YökDil ve Bankacılık Sınavlarına hazırlanan arkadaşlar ihtiyaçları olan tüm Video ders anlatımlarını ve çıktı alabilecekleri pdf dökümanları bulabilecekler.
  • Genel İngilizce öğrencileri, A1-A2-B1-B2 seviyesi tüm konuların video ders anlatımlarını ve bu anlatımların pdf formatında dökümanlarına ulaşabilecekler.
  • Mesleki İngilizce öğrencileri, Hukuk İngilizcesi ve İş İngilizcesi dallarında A1-B2 arası video ders anlatımlarını ve pdf formatında dökümanlarına erişebilecekler

3-6 aylık bir gelecekte bunları yapmayı planladım ve şu anki çalışmalarımı da bu hedeflere yönelik sürdürüyorum. İnşallah, bu hedeflerimi gerçekleştirebilir ve blog sayfamı ilgili herkes için bir başvuru kaynağı haline getirebilirim. Bu yazının devamında, ilk video derslerimi kısa aralıklarla paylaşıyor olacağım, lütfen takip ediniz, çalışmalarınızda kolay gelsin.

Gökhan T.

EnglishBin.com Yazarı

İngilizce Öğretmeni

You May Also Like

About the Author: admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *